« Powrót na główną

Maniery niektórych kierowców

Data publikacji

Dyrektywy zdefiniowane we wszelkiego gatunku relacjach interpersonalnych wprowadzają pewien porządek, który pozwala nam na określenie jak w oznaczonej okoliczności się zachować oraz rozpoznać zachowanie stosowne od złego. Za ich sprawą wygodniej nam się porozumieć z obcymi ludźmi. Obecnie tego rodzaju więzi są obowiązujące w pełnej amplitudzie płaszczyzn naszego życia, włącznie z dyrektywami ruchu drogowego. Skądinąd nie idzie mi tutaj konkretnie o przepisy ruchu drogowego ale o pospolite podstawy właściwego zachowania się wobec jakichkolwiek odmiennych partycypantów ruchu komunikacyjnego. Zgoła jasne jest iż jeżeli każdy by je wypełniał to kierowanie autem byłoby znacznie bezpieczniejsze oraz pozbawione wielu stresów.

pirat drogowy

Aczkolwiek całkiem wielokroć widujemy na jezdniach szoferów ustawicznie łamiących te zasady objawiając się nie tylko ekstremalnym egoizmem lecz też olewaniem bezpieczeństwa drugich ludzi. Choć do tego rodzaju grupy kierowców może podciągać się prawie każdy to jednakże przeciętnie rzecz biorąc najczęściej klasyfikuje się do tejże grupy jegomość pomiędzy 25 oraz 40 rokiem życia, który utrzymuje się za idealnego szofera, a równolegle obstaje że nikt poza nim nie umie jeździć (zobacz). Wielokroć podobni kierowcy zwracają niezwykłą uwagę na swe samochody zamierzając się nimi odróżnić, a także zademonstrować wszystkim innym jaką wyjątkową bryką jeżdżą.

W wielu przypadkach takiego pokroju ludzie wolą auta w typie wyścigowym, pół-ciężarówki czy auta luksusowe, natomiast kwestia oczywista nie w każdej sytuacji są to pojazdy nabywane jako nowe w salonie ale z drugiej ręki, niekiedy zrazu dosyć stare. W samochodach tych przerabiane bywa sporo szczegółów konwencjonalnego wyposażenia, nieraz napotyka się zamianę lamp (http://wkrainiebobra.rzewnie.pl/sprawne-lampy-w-samochodzie/), montowanie spoilerów albo umieszczanie ogromnie mocnych kompletów głośników samochodowych. Nie można też nie pamiętać o znamiennych pompatycznych felgach na koła.

Reprezentatywne dla tego rodzaju szoferów jest ignorowanie paragrafów drogowych, systematycznie z wystawieniem na niebezpieczeństwo bezpieczeństwa innych automobilistów. Niejednokrotnie jeżdżą oni na długich światłach albo nie wykorzystują migaczy przy wykręcaniu, wyruszają z piskiem opon, lekceważą sygnalizację na krzyżówkach czy prześcigają na trzeciego. Zazwyczaj nie spostrzegają w takim podejściu nic negatywnego i stają się zawadiaccy jeśli ktoś spróbowałby im zwrócić uwagę. Osobiście twierdzę iż kiedy widzi się kogokolwiek kto w taki sposób funkcjonuje na szosie to bez skrupułów należy zakomunikować to policji, zwłaszcza jeżeli uda się komuś sfilmować tego rodzaju zachowanie (tylko potrzeba mieć na uwadze iż nie do końca dopuszczalne jest ujawnianie tego rodzaju materiałów w Internecie ze względu na widoczność blach rejestracyjnych). Nie trzeba poczytywać takiej rzeczy jak skarżypyctwo tylko jak dopełnienie obywatelskiego obowiązku.