« Powrót na główną

Eskapady starym busem wielką przygodą

Data publikacji

Wycieczka staromodnym busem pobudza fantazję mnóstwa młodych eksploratorów. Z jednej strony dopuszcza przyoszczędzić na kosztach włóczęgi - sam bus będzie ekonomiczny oraz pomieści się w nim masa ludzi, którzy rozdzielają między sobą koszt paliwa. Z innej strony widmo dużej usterki umie zrujnować humory nawet najsilniejszym wędrowcom. Lecz nie mammy się, naprawa samochodu w drodze, w uciążliwych uwarunkowaniach to także potężna przygoda. Gdy nieugięci partycypanci podróży dojadą do punktu docelowego pomimo rozmaitych przeszkód wspomnienia z podobnej podróży pozostaną z nimi przez długi czas.

stary bus

Jak więc zdobyć busa, aby dojechał do celu i nie spartaczył całej eskapady?

Przede wszystkim nie wolno kupować emocjami. Idealnie wziąć ze sobą jakiegoś powściągliwego kumpla, który będzie z bezwzględną szczerością wykładał na światło dzienne wszelkie minusy samochodu. Dobrze też mieć ze sobą miernik lakieru - wiem, że nie można oczekiwać po pojeździe za kilka tysięcy złotych nieposzlakowanej blacharki, jednakże mimo wszystko przyzwoicie mieć świadomość, jakie jego elementy były malowane lub szpachlowane. Jeżeli znajdziesz szpachlę na podzespołach strukturalnych - słupkach, progach, dachu - lepiej zawczasu daruj sobie tego rodzaju okaz.

Jeśli auto blacharsko jest do dopuszczenia, zbadaj mechanikę. Czy motor nie jest ochlapany olejem, czy nie pyka na biało (spala płyn chłodniczy), bądź niebiesko (spala olej silnikowy). Wszelkie niepokojące dźwięki, problemy z odpaleniem albo ubytki w historii serwisowej powinny zmobilizować Twoją czujność. Zobacz wyposażenie - czy wszystko funkcjonuje i niczego nie brakuje. Bądź dokładny. Za sprawą tego unikniesz problemów.

Gdy wszystko jest w porządku, bierz bus i mknij w podróż - to fantastyczna przygoda.